Підвищення пенсійного віку є неминучим

24 Квітня 2017 14:59
Пенсійна реформа – важлива частина наступного перегляду програми, підкреслили у Фонді.

Підвищення ефективного пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду, передає Ukr.Media.

Про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен.

“Пенсії дуже низькі, їх реальний розмір був зменшений інфляцією. Є необхідність їх збільшення, але це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами в пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. Таким чином, підвищення ефективного пенсійного віку – критично важливо”, – заявив Томсен.

Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду програми співпраці МВФ і України, щоб вийти на надійний план, як впоратися з цим в майбутньому. Таким чином, відповідь – так, пенсійна реформа – важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку”, – сказав Томсен.

За словами представника МВФ, пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду з самого її початку і кілька разів відкладалася.

“Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. Це комплексна проблема. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів по відношенню до кількості людей, що платять внески в пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1”, – підкреслив він.

 

Джерело: ukr.media