У Чернівецькій митниці ДФС нагадали, що потрібно для безвізового перетину кордону

25 Травня 2017 20:37

У Чернівецькій митниці ДФС нагадали, що потрібно для безвізового перетину кордонуЧернівецька митниця ДФС нагадала, що необхідно жителям України для безперешкодного перетинання кордону без віз до країн Шенгенської зони.

Про це йдеться у відповідному повідомленні митниці, яке опубліковане на сайті Чернівецької ОДА.

“Чернівецька митниця ДФС наголошує, що з 11 червня 2017 року українці, власники біометричних паспортів, зможуть вільно, без отримання віз, перетинати кордон і відвідувати практично будь-яку країну Європейського союзу (за винятком Великої Британії та Ірландії, які є членом ЄС, але не входять до складу Шенгенської зони), а також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію і Швейцарію, які не є членами ЄС, але підписали Шенгенську угоду”, – йдеться у повідомленні.

“Для безвізових поїздок до країн Шенгенської угоди для громадянам України потрібно: наявність біометричного закордонного паспорта. За наявності українського біометричного паспорта громадяни України зможуть подорожувати до ЄС без візи з будь-якої країни світу; аргументація мети подорожі або запрошення від друзів або родичів; наявність достатніх фінансових коштів (готівкових або на банківській карті). Всім громадянам слід знати, у різних країнах ЄС діють різні вимоги, про які детальніше можна ознайомитись за посиланням наявність місця проживання (наприклад, заброньований номер у готелі); підтвердження наміру повернутися додому (зворотній квиток)”, – повідомляє митниця.

Термін перебування в країнах ЄС без візи обмежений. Залишатися в Євросоюзі можна 90 днів протягом 180-денного терміну. Тобто, протягом півроку можна провести у Європі в сукупності три місяці. При цьому кількість перетинів кордону України з ЄС не обмежується.

Крім того, звертаємо увагу на важливість ознайомлення перед поїздкою з митними правилами країн ЄС та правилами проходження “зеленого” та “червоного” коридорів у пунктах пропуску через державний кордон України, що можна знайти за посиланням.

Джерело: molbuk.ua