Унікальні праліси та старовікові ліси Буковини потребують термінового захисту (прес-реліз)

29 Травня 2017 17:49

Особливо цінні для збереження ліси можуть опинитися під загрозою вирубок. Єдиним шансом змінити ситуацію є приєднання залишків цих лісів до територій Національних природних парків. У цьому переконані експерти та ініціатори проекту “Збереження карпатських пралісів”, який втілюється на території області.

Саме в рамках цього проекту у 2014-2015 роках місцеві науковці та експерти провели грунтовні обстеження лісів на територіях, прилеглих до національних природних парків області: “Черемоський” і “Вижницький”. За результатами обстежень на площі близько 30 тисяч гектарів виявили до 15,5 тис. га особливо цінних лісів, у тому числі 4,1 тис. га пралісів і старовікових лісів та 11,4 тис. га захисних лісів.

Унікальні праліси та старовікові ліси Буковини потребують термінового захисту (прес-реліз)

Науковці розробили повний пакет документів з усіма поясненнями та обгрунтуваннями доцільності розширення національних природних парків “Черемоський” і “Вижницький”. Їх підтримали і в уряді. Ще у 2015 році Мінприроди надіслало до Чернівецької ОДА лист щодо проведення процедури погодження розширення територій національних природних парків області. Пропонована площа розширення двох парків – у межах 30 тис. га, із яких половина – це особливо цінні для збереження ліси. Минуло 2 роки, але ні лист Міністерства, ні Доручення Прем’єр-міністра в області так і не виконали.

До речі, Закарпатська область вже впевнено рухається цим шляхом. Вони відгукнулись на природоохоронну ініціативу і вже погодили розширення своїх національних природних парків. Тамтешня ОДА підготувала усі документи та скерувала їх у міністерство.

Довідка

Проект “Збереження карпатських пралісів” стартував у 2014 році. Метою проектує збереження унікальних лісів та інших природних середовищ. Ініціаторами та виконавцями проекту є громадські природоохоронні організації “Українське товариство охорони птахів” і “Франкфуртське зоологічне товариство” (Німеччина), яке й надає фінансову підтримку.

Джерело: molbuk.ua