На Буковині стоїть аномальна спека, якої немає навіть на півночі Африки

4 Травня 2018 10:18

ПОГОДА ДАЄ ЖАРУ / 

За повідомленням Укргідромету, у перші дні травня в Україні було спекотніше, ніж навіть на півночі Африки. Не обійшлося без погодних аномалій і у Чернівцях.

– Якщо температурні рекорди наразі встояли, бо на початку травня бувало і жаркіше, ніж цього року, то більш глобальні таки побили, – каже начальник Чернівецького гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова. – Так, літо цього року настало найбільш рано за весь час метеорологічних спостережень, тобто, починаючи з 1866 року. Літом вважають стійкий перехід середньодобової температури за +15 градусів. За кліматичною нормою, у Чернівцях це відбувається зазвичай 20 травня. Однак цього року літо настало 10 квітня, таким чином нинішня весна була теж аномально короткою: вона тривала менше місяця від 7 березня.

За словами Тетяни Негадайлової, завдяки ранньому потеплінню середньомісячна температура квітня була також найвищою за 152 роки метеорологічних спостережень. Натомість дощу у квітні випала лише четверта частина норми: 13 мм замість 58-ми, що, втім, не зумовило критичного зневоднення, позаяк у лютому-березні кількість опадів перевищувала норму у два-три рази.

– Дощі часом із грозами розпочнуться в області вже із суботи, 5-го травня. Вони йтимуть з перервами (правда, нерівномірно) десь до середини наступного тижня. Заразом замість плюс 30-ти вдень буде більш комфортна температура +22-23°, – каже Тетяна Негадайлова.