Назвали найзатребуваніші професії в Україні

10 Травня 2018 10:01

У першому кварталі 2018 року в Україні найзатребуванішою була професія продавця-консультанта. На другому місці за популярністю по Києву – бухгалтера, по Україні — робітника-виробничника.

Як в Україні, так і столиці до трійки найпопулярніших увійшла професія водія. На українських сайтах пошуку роботи шукали таксистів, експедиторів і далекобійників, пише The Point.

Автор: the point
Топ-10 найбільш затребуваних професій за Україну: зарплата в 1 кварталі 2018 року.
Топ-10 найбільш затребуваних професій за Україну: зарплата в 1 кварталі 2018 року.
Щоправда київські вакансії для продавців, офіціантів і складських працівників не відрізнялись щедрістю. Адже це робота для фахівців-початківців. Крім того, часто зарплатні сподівання працівників з досвідом перевищували фінансові можливості роботодавців. Мова йде про бухгалтерів, кухарів та інтернет-маркетологів.
Автор: the point
Топ-10 найбільш затребуваних професій в Києві: зарплата в 1 кварталі 2018 року.
Топ-10 найбільш затребуваних професій в Києві: зарплата в 1 кварталі 2018 року.

У цілому по Україні зарплати нижчі, ніж у Києві. Однак закономірності в оплаті праці мало відрізняються – досвідчені фахівці хочуть заробляти більше, ніж роботодавці готові запропонувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де працівник без досвіду роботи може заробити 15 тис. грн

Таким чином, за результатами першого кварталу запити потенційних працівників продовжили рости і перевищили швидкість росту зарплат у вакансіях. Проблеми з підбором персоналу відчувають практично всі сегменти і професійні сфери в більшості населених пунктів. Крім того, українці продовжують активно їхати на заробітки до інших країн.

У середині травня мінімалка може зрости до 4200 грн, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Зараз уряд вивчає статистичну інформацію про економічну ситуацію в країні. Водночас в міністерстві фінансів заявляють, що грошей у бюджеті на підвищення виплат немає.