Що не варто замовляти у чернівецьких ресторанах

18 Травня 2018 10:24

Що не варто замовляти у чернівецьких ресторанах

See Life опитав 1125 чернівчан, щоб дізнатися, як часто вони ходять у кафе та скільки витрачають там. 59% опитаних відвідують кафе та ресторани 1-4 рази на місяць, ще 41% жителів міста ходять в заклади громадського харчування 5-10 разів на місяць. 67% чернівчан в середньому на місяць витрачають там до 1000 гривень, 33% – більше тисячі гривень.

Але від походів у кафе та ресторани потрібно отримувати максимум задоволення: їсти свіжі та смачні страви, не переплачувати, з розумом обирати позиції в меню. За деякими химерними назвами ховаються страви, які не варті тих грошей, які за них просять. Наприклад, у Чернівцях під стравою «Роль Мопс», яка коштує ≈ 100 гривень, мається на увазі оселедець з картоплею.

Напої

Напої найбільше переоцінюють. Собівартість кави і чаю – до 8 гривень, а у чернівецьких закладах вартість чайника або чашки – від 30 до 80 гривень.  За послугу «налити-подати-забрати»  ви заплатите до 10 разів більше, ніж за сам напій.

Націнка газованої води та соку – мінімум в 5 разів. Та все ж поряд з іншими напоями вони виглядають вигідною покупкою.

Одним з головних джерел доходів ресторану є алкоголь, він приносить до половини загальної виручки. Націнка на спиртне в ресторанах – від 200-300%. Щоправда, підприємцям не легко отримати ліцензію на торгівлю спиртним.

Рішення: замовляти воду або вино. Переплата буде мінімальною, якщо замовляти відразу цілу пляшку вина. Найдешевший варіант – попросити фільтровану воду, вона мала би бути безкоштовною, але в Чернівцях буває платною.

Прості страви

Найбільшу націнку ставлять на звичайні пасти, салати, омлети, тонкі піци, бутерброди, нарізки, супи. Ці страви коштують в декілька разів дорожче, ніж продукти, які у них входять.

Рішення: замовляти м’ясо, рибу і рідкісні страви. Стейк здається дорогим на фоні пасти, але основна частина його вартості – м’ясо. З рибою, морепродуктами і різноманітними національними стравами така ж історія. Ще одна перевага на користь цього рішення – канапки ви приготуєте вдома, а «ресторанну екзотику» з’їсте тільки в ресторані.

М’ясо на кісточці

Мало які ресторани можуть похвалитися вмінням своїх кухарів готувати м’ясо на кістці правильно. Біда в тому, що кістка всередині прогрівається повільно, не даючи м’ясу біля неї як слід пропектися чи просмажитися. М’ясо на кістці готується довго, а якщо вам принесли його через 20 хвилин після замовлення і зверху воно не жорстке, будьте впевнені: внутрішня частина ще сира.

Рішення: замовте філе, та до того ж отримаєте більше чистого м’яса, не переплачуючи за кістку.

Морозиво

Ніякого обману – ви отримаєте рівно те, що замовляєте. Однак за 50-грамову кульку в витонченій вазі ви заплатите як мінімум втричі більше, ніж за те  ж морозиво в найближчому до будинку супермаркеті. Чи варті калорії, які ви отримаєте від всіх цих прикрас у вигляді шоколаду і збитих вершків, того, щоб замовляти їх в ресторані? До речі, як обрати натуральне морозиво, ми писали у статті.

Несвіжі продукти

Є кілька ознак, за якими можна визначити свіжість продуктів. Особливо коли справа стосується сирого м’яса, сирої риби і страв з них. По-перше, колір – чим він темніший, тим більший ризик, що продукт може бути несвіжим. По-друге, запах. У продуктів з вичерпаним терміном придатності він дуже різкий, і його нічим неможливо перебити. По-третє, смак.

Визначити свіжість інгредієнтів, які пройшли термічну обробку, набагато складніше. Хоча навіть у приготовленої риби буде характерний кислий запах, а текстура стане більш щільною. З м’ясом складніше: після впливу високих температур відрізнити свіжий продукт від зіпсованого практично неможливо.

Неспеціалізовані страви

У профільному ресторані краще  замовляти його спеціалізоване меню – воно має вразити своїм смаком. Супроводжуючі страви будуть банальними, а приготування – звичайне, бо кухарі все ж з особливою ретельністю працюють над «візитними картками» ресторану.

Якщо ви зупините свій вибір на ресторані, в якому подають смачну пасту, то напевно десерти тут будуть так собі – за ними краще йти в спеціалізовану кондитерську.

Замовлення з переоцінкою свої сил

На голодний шлунок, здебільшого, замовляють швидко, необдумано і більше, ніж можна з’їсти.

Рішення: за півгодини до походу в ресторан випити 200-400 мл води. Або заглянути в меню на сайті ресторану і спланувати свою вечерю заздалегідь. Ще одне рішення: не змінювати ресторани: так простіше обирати потрібне і заощаджувати кошти.

Швидке замовлення

Немає нічого соромного в тому, щоб довше думати над замовленням. Меню оформлені так, щоб ловити увагу клієнтів на найбільш високодохідних стравах. Ви цього не помічаєте, але на ваш вибір також впливає шрифт у меню, опис страв, довжина слів і колір, порядок страв і їх кількість і фото страв.