Невідома Буковина: святе джерело, над яким з’являється сяйво

5 Червня 2018 09:22

Невідома Буковина: святе джерело, над яким з’являється сяйво

У Чернівецькій області Дністровський каньйон охоплює чотири райони: Заставнівський, Хотинський, Кельменецький та Сокирянський, загальною протяжністю 272 км.

Цікавими культовими спорудами, що розташовані на березі річки Дністер є монастирі в Заставнівському районі. Село Хрещатик, що на Заставнівщині здавна славиться святим джерелом, над яким в ніч перед святом Івана Богослова з’являється сяйво.

Відомі випадки зцілення людей від різних хвороб, що пов’язані з цілющою водою святого джерела. Сьогодні Хрещатицький монастир вражає туристів своєрідністю і злиттям з природою. Це рідкісний за своєрідністю ансамбль архітектури і природи, де форми однієї та другої настільки злиті, що уявити їх існування окремо неможливо.

У селі Кулівці Заставнівського району знаходиться чоловічий монастир, заснований на базі парафіяльної церкви Успіння Пресвятої Богородиці, яка побудована у 1789 році. Розташована у північно-східній частині села, на мальовничій горі крутосхилого правого берега Дністра. Монастир є пам’яткою архітектури, перебуває на обліку і під охороною.

Кельменеччина перш за все вражає своїми природними витворами, як, наприклад, заказник “Бабинська стінка”. Ландшафтний заказник місцевого значення “Бабинська стінка”, знаходиться вздовж схилів долин Дністровського водосховища на території сіл Макарівна, Нагоряни, Грушівці, Бабин, Дністрівка, Комарів та на території Кельменецького лісництва, загальною площею 1109 га. Заказник характеризується цінними геологічними розрізами, живописними ландшафтами, корінною лісовою і степовою рослинністю.

Сокирянський район – чарівний куточок Буковини, який приваблює насамперед чудовими краєвидами дністрянськими крутосхилами, зеленими лісовими масивами буйним весняним цвітінням і щедрістю осінніх садів. На схід від с. Непоротово на високому мисі Дністра, в урочищі Галиця у виступі гігантської скелі до наших днів збереглись залишки скельного монастиря. Галицький монастир був заснований ще в давньоруський період – у кінці XI або на початку XII ст. Тим не менш ще сьогодні вражає своєю величністю та красою поєднання красою Дністра та архітектурою споруди монастиря.