80% буковинських вчителів не змогли успішно скласти ЗНО

23 Травня 2017 14:35
КАРТИНА МАСЛОМ / 
 
На Буковині, кожен третій вчитель склав тест ЗНО на 6-7 балів. У місцевому департаменті освіти таким результатом шоковані, передає Канал24.

Марія Кузнецова вже 15 років працює вчителем української мови та літератури у столичній гімназії. До ЗНО підготувала десять випускних класів. Тож, учнівські тести складає без помилок.

Вчителька математики чернівецького ліцею – Жанна Шакун теж склала ЗНО. Щоправда, перевірити знання її змусили місцеві чиновники.

“Я відчула себе ученицею. Перше враження було, що нічого не знаю, не пам’ятаю жодної формули, нічого не можу розв’язати”, – сказала вчитель математики Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Жанна Шакун.

Однак, хвилювалася вчителька даремно.

“Склала його на 12 балів, допустилась двох помилок. Потім аналізувала – мені трапилось складне завдання, я його залишила і забула”, – розповіла вчитель математики Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Жанна Шакун

Таких, як вона – одиниці. Впродовж трьох місяців ЗНО на Чернівеччині пройшли понад три сотні вчителів. Майже кожен третій здав його на 3.

“60% – це вчителі вищої категорії. З них майже 30% склали на бали початкового та середнього рівня, тобто, це рівень за 5-бальною системою на “трійку”. У нас, на жаль, були 4 педагоги , які склали на “нуль”, – заявила керівник департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Олена Палійчук.

Побачивши такі низькі результати, чернівецькі чиновники вирішили вже з осені зробити тестування обов’язковим для всіх вчителів області. Мовляв – це стане мотивацією для них. Як каратимуть за погані оцінки, поки що не кажуть.

А от екс-директор центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук запевняє: так вчительські знання перевіряти непрофесійно.

Виправдовує вчителів і головна освітянка країни. Педагогам Лілія Гріневич радить змінити підхід до викладання. Щоб передати знання треба, перш за все, розуміти своїх учнів.

Джерело: bukinfo.com.ua