26 травня за церковним календарем – преподобномученика Макарія

26 Травня 2018 09:57

26 травня
Мучениці Гликерії, діви, і з нею мученика Лаокідія, стража Темничного
Преподобномученика Макарія

Преподобномученика Макарія

26 травня за церковним календарем - преподобномученика Макарія

Преподобномученик Макарій народився в 1605 р в місті Овручі, на Волині, в знатній сім’ї ТОКАРЕВСЬКИЙ, відомих ревнителів православ’я. У 1614-1620 рр. святий навчався при Успенському Овруцькому монастирі і по смерті батьків став ченцем цього монастиря, почавши своє служіння з меншого монастирського чину – послушника. У 1625 р інок Макарій з благословення архімандрита переходить в Купятічскій Пінський монастир. У 1630 р святий був посвячений у сан ієродиякона, а в 1632 р – в сан ієромонаха. В 1637 р настоятель Купятічского монастиря послав його до Київського митрополита Петра Могили, який помітив в ієромонаха Макарія відданого сина Церкви Божої і в 1638 р призначив його настоятелем Кам’янецького Воскресенського монастиря (Гродненська область). З 1642 р преподобний Макарій керував братією Купятічского монастиря, в 1656-1659 рр. очолював Пінський монастир, а з 1660 р керував братією рідного Успенського Овруцького монастиря.

Понад десять років тривала безперервна боротьба з латино-поляками в Овручі. Тільки в 1671 р, після спустошення Овруча татарами, архімандрит Макарій покинув монастир і відправився для духовних подвигів в Києво-Печерську Лавру. Але захисники православ’я потрібні були не тільки в Києві, і преподобний Макарій був призначений настоятелем Канівського монастиря, де він знову був попереду нестихающей битви за православ’я.

Помер преподобний Макарій мученицьки від турків, 4 вересня 1678 р напали на монастир. Св. Макарій зустрів ворогів з хрестом в руках на паперті храму. Турки повісили настоятеля за руки і за ноги між двох стовпів. Через два дні преподобномученику відрубали голову († 7 вересня 1678 г.). Свідки мученицької кончини преподобного Макарія внесли його тіло в монастирський храм, в якому для безпеки зачинилися. Але повернулися турки обклали церкву дровами і спалили всіх зниклих в храмі. Коли залишилися в живих городяни Канева стали розбирати тіла загиблих, то тільки одне тіло було знайдено в цілості й було як би живе – це тіло священномученика Макарія, одягнене у волосяницю, з хрестом на грудях і з іншим хрестом в руці. Святе тіло було поховано в тому ж храмі під жертовником 8 вересня 1678 року.