Чи належать українці до «Покоління чотирьох стін»? Результати глобального дослідження

22 Червня 2018 09:30

А ВИ ЯК ВВАЖАЄТЕ?

В середньому сучасна людина проводить 90% свого часу в приміщенні (більше 21 години на добу), не отримуючи достатньо денного світла та свіжого повітря, що збільшує ризики розвитку різноманітних захворювань та робить нас «Поколінням чотирьох стін». 

Про це свідчать результати глобального дослідження, проведеного британською компанією YouGov.

У опитуванні взяли участь 16 тис. респондентів з 14 країн Європи та Північної Америки.

Для того щоб продемонструвати ці ризики та сформувати низку порад, як уникнути поганих наслідків, створено короткометражний фільм «Покоління чотирьох стін»:

Отже, згідно з результатами опитування, люди помилково вважають, що проводять менше часу в приміщенні, ніж є насправді. 82% опитаних вважають, що проводять в приміщенні менше 21 години на добу, в той час як 62% впевнені, що в приміщенні знаходяться не більше 18 годин на добу.

Сучасне суспільство вважає однією з найважливіших проблем сьогодення — забруднення повітря в містах, але 77% людей невідомий той факт, що повітря в приміщенні може бути в 5 разів більш забрудненим, ніж на вулиці, а дитячі спальні вважаються найбільш забрудненими приміщеннями в будинку.

Щоденна домашня діяльність, така як прибирання, приготування їжі, чистка одягу, прийняття ванни або душу, і навіть сон і дихання збільшують рівень забруднення повітря в приміщенні, що в результаті може привести до розвитку різних захворювань.

За прогнозами, в найближчі роки все більше дітей захворіють на астму і будуть страждати від різних видів алергії, якщо ми не вживемо заходів, щоб наші будинки і громадські будівлі були вдосконалені і готові до боротьби з проблемою забруднення повітря в приміщенні. Також має змінитися ставлення «Покоління чотирьох стін» до того, скільки часу ми всі проводимо в приміщенні.

Олександр ДАНИЛЕНКО, 

менеджер проектів FRESHPR