Український літак встановив світовий рекорд

12 Квітня 2017 08:55

На льотно−випробувальній базі ДП «АНТОНОВ» виконано випробувальний політ легкого літака Ан−2−100, який є сучасною модифікацією відомого легкого біплана Ан−2. Літак підняв вантаж рекордної для свого класу ваги в 3202 кг на висоту 2700 м. Зауважимо, що максимальне комерційне навантаження Ан−2−100 складає 1500 кг.

Спробу встановити рекорд здійснив екіпаж льотчиків−випробувачів

ДП «АНТОНОВ»: командир Сергій Тарасюк та другий пілот Валерій Єпанчинцев. Цей екіпаж відомий, зокрема, завдяки експедиції на літаку Ан−3 на Південний Полюс, де льотчики встановили прапор України.

Повідомлення про спробу встановлення рекорду буде передано до Міжнародної Федерації авіаційного спорту.

В заходах з нагоди випробувального польоту Ан−2−100 взяли участь керівники підприємств авіаційної галузі України та корпорації «Українська авіабудівна компанія».

Нагадаємо, що 31 серпня 2017 року світова авіаційна спільнота відзначатиме 70−річчя від дня першого польоту біплану, який став родоначальником великого сімейства літаків «АНТОНОВ». Ан−2 досі є найбільшим в світі одномоторним біпланом.

Ан−2−100 призначений для пасажирських, вантажних та змішаних пасажирсько−вантажних перевезень на місцевих повітряний лініях. Він здатен автономно експлуатуватися на невеликих аеродромах, у широкому діапазоні висот аеродромів, за простих та складних кліматичних та метеорологічних умов.

Головна відмінність Ан−2−100 від його попередника у силовій установці з маршовим турбогвинтовим двигуном МС−14 розробки та виробництва

АТ «Мотор−Січ». Одна з переваг цієї заміни – перехід з авіаційного бензину на авіаційний керосин. Таким чином значно підвищується рентабельність літака. До того ж, Ан−2−100 оснащений повітряним реверсивним гвинтом АВ−17 (на заміну АВ−2). Вага пустого знарядженого Ан−2−100 на 200 кг менша за вагу Ан−2.

Цей літак названий «Генріх Онгірський» на честь заступника Генерального конструктора ДП «Антонов» Г.Г. Онгірського (1939−2012), котрий зробив значний внесок у розвиток програми Ан−2 й Ан−3.

Джерело: zik.ua