Активне користування соціальними мережами знижує рівень психічного задоволення собою і своїм життям.
Група вчених із США прийшли до висновку, що захопленість «лайками» може бути небезпечною для здоров’я. Фахівці провели масштабне дослідження. Учасників експерименту просили оцінити свій фізичний стан, а також вимірювали реальні показники (пульс, тиск, вагу тіла, наявність хронічних захворювань, ознаки депресії).
За учасниками спостерігали протягом трьох років. У підсумку фахівці дійшли висновку, що кожен рік активного користування соціальною мережею знижував рівень психічного задоволення собою і своїм життям, збільшуючи кількість реальних хвороб. Особливо тенденція мала чітко виражену спрямованість, коли користувачі захоплювалися «лайками» і переходили по запропонованим посиланням, пише hyser.com.ua.
Що саме так підкошує здоров’я респондентів під час подорожей соцмережами, фахівці поки не пояснили. Було висловлено припущення, що довге сидіння за комп’ютером викликає негативні наслідки гіподинамії, відбирає вільний час і реальне спілкування з людьми, порушує режим дня і ночі, збиває біологічні ритми, робить людину розсіяною і неуважною до своїх потреб, створює помилкове відчуття того, що у інших все набагато краще. А це призводить до таких наслідків, як зайва вага, субдепресія, залежність від чужої думки, неможливість знайти для себе здорової альтернативи у вигляді реального захоплення, спорту, друзів чи хобі.