Серфінг володіє дуже багатою історією. Зрозуміло, такий старий і популярний вид спорту здатний похвалитися деякими фактами, які будуть цікаві не лише залицяльникам серфінгу, але і справжнім професіоналам. Деякі з них можуть здатися сповна буденними, тоді як інші прозвучать неправдоподібно.
1. Гавайські острови є самим ізольованим архіпелагом на планеті.
2. Найбільш вітряним містом в світі є Велінгтон, столиця Нової Зеландії.
3. Найвище цунамі за всю історію було зафіксовано в 1958 році і досягало воно 524 метрів.
4. Хвилю цунамі не можна використовувати для серфінгу, оскільки вона мчить з дуже великою швидкістю і постійно вирує.
5. Знаменита хвиля на побережжі Тіахупу з 2000 року понесла життя 5 серферів.
6. Пенополіуретан, що використовується в гідрокостюмах, був створений під час Другої світової війни і служив як ізоляційний матеріал для холодильників.
7. Серфінг входить в двадцятку найнебезпечніших видів спорту в світі.
8. Є спеціальна формула, яка дозволяє відносно точно розрахувати загальну кількість підкорених хвиль за все життя.
9. Серфери витрачають лише 8 % свого часу безпосередньо на серфінг.
10. Серфінгом захоплювалися такі знамениті люди, як письменник Агата Крісті, який підкорив хвилі в 1924 році, і принц Уельський, Едуард, що займався серфінгом ще в 1920 році біля берегів Гаваїв.
11. Існують басейни для серфінгу з штучними хвилями (з контрольованими параметрами висоти і швидкості). Перший такий басейн був побудований в Японії.
12. У Книзі рекордів Гіннесу зафіксований ряд цікавих трюків і досягнень, від яких захоплює дух! Сьогодні найуспішнішим серфінгистом світу вважається американець Келлі Слейтер з штату Флоріда. Слейтер 9 разів завойовував титул чемпіона світу. Але самим прославленим серфінгистом, ймовірно, назавжди залишиться каліфорнієць Грег Нолл по прізвиську Бик, що заслужив його за упертість, з якою він шукав усе більш небезпечних пригод на воді.
13. Як щодо «Найбільшої кількості людей, що катаються на одній дошці?» За даними Книги Гіннесу, 5 березня 2005 року в містечку Snapper Rocks біля берегів австралійського штату Квінсленд 47 серферів одночасно прокаталися на одній збільшеній дошці завдовжки в 12 метрів. Виконати це було непросто, тому гігантську дошку зі всіма серферами тягнули по воді на буксирі.
14. Серфінг буває 5 видів:
На довгих дошках (близько 3 м)
На коротких дошках (від 180 см)
tow-in-серфінг — дошки забезпечені петлями для ніг, щоб не впасти з дошки, оскільки на великих хвилях і у вітряну погоду серфер багато часу проводить в повітрі.
бодібордінг — серфінг в положенні лежачи на короткій м’якій дошці.
бодісерфінг — як поверхня використовується тіло серфера, короткі ласти на ногах і спеціальна рукавичка на руці, що дає можливість підняти голову.