«МАСОВІ ОНЛАЙН КУРСИ ДАЮТЬ БІЛЬШІ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ЯКІСНОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ З СІЛЬСЬКИХ ШКІЛ ТА НЕПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ», – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАТФОРМИ BESMART
Масові онлайн курси є важливою додатковою опцією для навчання сучасних дітей, і Міністерство освіти і науки усіляко підтримує такі ініціативи. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час презентації безкоштовної онлайн-платформи з підготовки до ЗНО BeSmart (http://besmart.eduget.com.)
«Сьогодні масові онлайн-курси набувають особливої популярності. І не тому, що це просто модно, а тому, що ці технології допомагають відповісти на значні виклики сьогодення – створення інтерактивних та цікавих матеріалів для дітей, забезпечення доступу до якісної освіти, надання можливостей для навчання впродовж життя. Усі ці виклики є особливо важливими й для України. Сучасним дітям нудно в теперішній українській школі, ми маємо молодь на непідконтрольних територіях, яка взагалі не має доступу до української освіти, та дітей у сільських школах, де якість освіти є нижчою, за міську», – зазначила Лілія Гриневич.
За її словами, саме через це МОН взяло курс на диджиталізацію української освіти. Зокрема, у бюджеті на 2018 рік закладено близько 54 млн гривень на створення національної освітньої платформи. На розробку електронних підручників у бюджеті закладено ще 41 млн грн.
Міністр також розповіла, що МОН залучає та підтримує й інші освітні платформи для того, аби вони створювати підготовчі онлайн-курси для школярів.
Зокрема, йдеться про курси на онлайн-платформі Prometeus: з української мови та літератури,історії України та математики.
Також на сайті студії онлайн освіти EdEra можна підготуватись до складання ЗНО з української мовита літератури.
«Дистанційний курс – це потужний інструмент, який може допомогти дітям з неконтрольованих територій опанувати предмети українознавчого циклу, що вони не можуть вивчати у своїй школі. Окрім того, це можливості й для дітей з менш заможних сімей, які не можуть ходити на додаткові заняття, а шкільної освіти для підготовки до оцінювання для них недостатньо», – додала Лілія Гриневич.
За словами голови Одеської ОДА Максима Степанова, одна з переваг платформи BeSmart у тому, що на ній представлений майже весь спектр предметів, з яких складають зовнішнє оцінювання. А саме підготовчі курси з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, фізики, хімії, географії та біології.
Кожен курс складається з навчальних модулів, розроблених за програмою ЗНО, та містить відеоуроки (понад 2 тис), конспекти, тести (понад 20 тис), тренажери. Авторами курсів є провідні вчителі українських шкіл та вишів, експерти ЗНО. Усі курси отримали схвальні відгуки від відповідних експертних установ МОН (зокрема, Інституту модернізації змісту освіти).
Апробація курсів інтернет-платформи BeSmart відбувалася протягом квітня-червня 2017 року в Одеській області. Загалом матеріалами курсів користувалися близько 8 тис учнів з майже 500 шкіл області. Підсумком апробації став той факт, що в загальному рейтингу областей України за результатами ЗНО Одеська область в окремих предметах підняла свої позиції на 5-7 місць та вийшла в ТОП-3 областей із найкращою динамікою зростання.