На частку України припадає вже дві третини угод на поставку кукурудзи в КНР
Частина китайських компаній припинила закупівлю кукурудзи у США, віддавши перевагу Україні. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела в торговельній сфері і ринкового аналітика.
Як зазначає, агентства, рішення було прийнято на тлі посилення політики Китаю в сфері генетично модифікованих організмів. Зазначено, що в 2017 році китайські виробники підвищили ціни на кукурудзу, тому КНР довелося активізувати закупівлі цієї культури в США. Американський продукт є в основному генетично модифікованим.
За словами джерел, з початку 2018 року китайським компаніям стало важче отримувати дозвіл на переробку генетично модифікованої кукурудзи. Тому деякі імпортери перейшли на покупку “звичайної” культури з України. При цьому раніше аналітики прогнозували, що експорт кукурудзи з України впаде через знижену врожайність цієї культури.
“Трейдери в цьому році більш схильні купувати кукурудзу в Україні, тому що вона без ГМО і не вимагає дозволу на переробку. Навіть ті, хто замовив американську кукурудзу, скасували замовлення і переключилися на Україну”, – сказав аналітик Shanghai JC Intelligence Черрі Жанг.
За словами одного з джерел, в січні були скасовані угоди із закупівлі кукурудзи загальним обсягом близько 210 тисяч тонн і вартістю близько 40 млн дол. Відзначається, що на частку України припадало близько двох третин з 2,83 млн т імпорту кукурудзи в Китаї в 2017 році, а на частку США – одна четверта.
Також джерело зазначає, що експортні ціни з України зросли на 20 дол з початку року, досягнувши максимуму з липня 2016 року – 180 дол за тонну.