Кабмін розширив перелік дефіцитних професій

22 Лютого 2018 21:44

Підготовка фахівців за цими спеціальностями тепер відбуватиметься за кошти держбюджету.Кабінет міністрів додав ще шість професій до переліку професій загальнодержавного значення.

Підготовка за ними тепер відбуватиметься за кошти держбюджету. Рішення про внесення відповідних змін було прийнято під час засідання уряду, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. “До переліку додали такі професії: зварник; машиніст дорожньо-будівельних машин; монтажник систем утеплення будівель; слюсар з механоскладальних робіт; слюсар-інструментальник; професійно-технічна освіта; слюсар-ремонтник”, – йдеться у повідомленні.

Так, на цей рік у держбюджеті передбачено майже 120 млн грн для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. З них потреба у коштах на підготовку тих фахівців, які вже були в переліку, становить 103,7 млн грн.

Решта – близько 16 млн – буде використана на підготовку за доданими професіями. Читайте також: Вища освіта переживає певне фіаско – О.Палійчук

Професії, які треба додати до переліку, визначило МОН, провівши у вересні-жовтні 2017 року моніторинг найбільш затребуваних на ринку праці професій. До нього долучилися місцеві органи управління освітою, роботодавці, Мінсоцполітики, центри зайнятості, ДК «Укроборонпром» та інші стейкхолдери.

Як повідомлялося, перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету, був затверджений постановою КМУ від 16 листопада 2016 р. № 818. Початково він містив 19 професій, зокрема, токар, фрезерувальник, монтер колій, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, верстатник широкого профілю тощо.

Підготовка кадрів за цими професіями здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Джерело: “Укрінформ”

Джерело: http://acc.cv.ua/ukrajina/31814-kabmin-rozshiriv-perelik-defitsitnikh-profesij. Сайт http://acc.cv.ua/

Джерело: http://acc.cv.ua