G7 засудила анексію Криму і підтримала Україну

11 Червня 2018 09:13

Лідери країн «Великої сімки» (G7) засудили анексію Криму та висловили підтримку суверенітету і територіальній цілісності України в її визнаних кордонах.

«Ми знову підтверджуємо наше засудження незаконної анексії Криму і нашу постійну підтримку суверенітету, незалежності й територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в оприлюдненому на сайті саміту підсумковому комюніке саміту G7 в Канаді.

Крім того, країни «Великої сімки» пообіцяли продовжувати допомагати Україні в реалізації її реформ. У документі наголошується, що продовження санкцій проти Росії пов’язане виключно з тим, що вона «не продемонструвала повне виконання своїх зобов’язань у Мінських домовленостях і повагу до суверенітету України.

«Ми повністю підтримуємо зусилля в рамках «нормандського формату» і ОБСЄ для вирішення конфлікту на Сході України. Якщо буде потрібно, ми готові ввести додаткові обмежувальні заходи, аби збільшити ту ціну, яку платить РФ за свої дії», – зазначається в документі.

Водночас, країни «Великої сімки» мають намір надалі підтримувати громадянське суспільство Росії і продовжувати залучати цю країну до вирішення регіональних криз та глобальних викликів.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Росія має бути присутня на саміті G7 в Канаді. Однак представники країн Європейського союзу висловилися проти такої ініціативи.

Автор:

Валерій Савицький