Один з головних недоліків діяльності уряду Гройсмана – погана комунікація з населенням. Сутність багатьох, хоча й правильних, але непопулярних рішень, доносили до людей вже після їхнього прийняття. Наприклад, щодо підняття комунальних платежів і введення абонплати за газ.
Таку думку сайту “24” висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Як вважає експерт, підвищення комунальних тарифів дало можливість покращити фінансовий стан “Нафтогазу”, і це рішення відсікло багато тіньових схем саме в газовій галузі. Але через погану комунікацію таке рішення було дуже негативно сприйнято українцями.
До підняття тарифів потрібно було показувати людям, які корупційні схеми руйнуються. Рішення про абонплату за газ фактично мало на меті знизити ціну. Це один з пунктів імплементації третього Енергопакету в рамках членства України в Енергетичному співтоваристві, який приводить Україну в рамки законодавчого поля ЄС. Але спочатку треба було пояснити, що й до чого,
– говорить політолог.
Водночас до успіхів Кабміну Олександр Леонов відносить продовження співпраці з МВФ, націоналізацію “Приватбанку”, що було стресом для економіки, але Україна пройшла його без серйозних потрясінь.
Серед невиконаних обіцянок Леонов назвав реформу фіскальної служби, яку Володимир Гройсман рік тому анонсував як принципову.
Нагадаємо, 14 квітня виповнюється рік з моменту призначення уряду Володимира Гройсмана. Кабмін звітуватиме про результати роботи в парламенті після 16 квітня.
Детальніше про роботу уряду читайте в матеріалі: Рік уряду Гройсмана: про успіхи і промахи роботи Кабміну